Pompa obiegowa (duża) Grundfos UPS

Duża pompa wirowa Grundfos UPS jest pompą z wirnikiem silnika umieszczonym w tulei osłonowej (tzw. mokry wirnik silnika), przeznaczoną do obiegu wody w instalacjach ciepłowniczych i małych systemach klimatyzacyjnych w budynkach użyteczności publicznej.

Duża pompa wirowa Grundfos UPS jest pompą z wirnikiem silnika umieszczonym w tulei osłonowej (tzw. mokry wirnik silnika), przeznaczoną do obiegu wody w instalacjach ciepłowniczych i małych systemach klimatyzacyjnych w budynkach użyteczności publicznej. Pompy te bazują na pompie bezdławnicowej wykorzystując technologię mokrego wirnika silnika umieszczonego w tulei osłonowej. Pompowana ciecz chłodzi i smaruje obracające się części silnika.

Duże pompy UPS są stosowane zazwyczaj w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, szpitale czy biurowce, w układach cyrkulacji ciepłej wody użytkowej, obiegu wody grzewczej i płynów w systemach klimatyzacji.
Nazwa UPS oznacza w języku niemieckim Umwältz Pumpen Selektra, co można przetłumaczyć dosłownie jako Obiegowa Pompa Selektywna. S w słowie Selektra oznacza, że możemy wybrać jedną z trzech prędkości obrotowych.
 
Główne cechy produktu:
·        Bezobsługowa praca w całym okresie eksploatacji
·        Zerowe ryzyko przecieków
·        Bezgłośna praca
·        Możliwość ustawienia trzech prędkości obrotowych
 
Aby przejrzeć charakterystyki, proszęściągnąć broszurę The Perfect Fit